Page content

Makkelijke en leuke liedjes om op de piano te oefenen

Wanneer jij het geluk hebt om zelf een piano thuis te hebben staan, weet jij dat er maar één ding is wat je dan wil doen: spelen! Maar wat ga je dan spelen? En hoe zorg je dat je niet voor paal staat? Het kan een goed idee zijn om een aantal simpele liedjes te leren die er voor zorgen dat je wat ritme pakt, voordat je geavanceerde lessen of moeilijkere stukken gaat pakken. Hoe ga je dan het best te werk? Deze liedjes hieronder moeten je goed op weg helpen!

Wij krijgen van onze leden wel eens de vraag of er misschien niet wat “makkelijke”, leuke (pop)liedjes zijn die wij aanraden om de dag mee te beginnen, als je een (paar) uur wil gaan oefenen. Om met popliedjes te oefenen in plaats van bijvoorbeeld droge akkoorden, kan voordelig werken. Je hebt het ritme meestal al in je hoofd en op die manier weet je zeker dat je het ritme (bijna) niet kwijt kan raken. Dan is het alleen nog maar een kwestie van meespelen met de melodie in je hoofd!

Met deze liedjes weet je zeker dat je direct aan de piano kan gaan zitten:

Alicia Keys – Fallin’

Een pianoklassieker, die niet alleen Alicia Keys’ doorbraak betekende, maar ook voor een groot deel R&B naar de piano hielp voor het grote publiek. En dit nummer is heel goed te spelen op de piano, aangezien het vooral de herhaling van een bekend melodietje is. Hier is de complete tekst, met akkoorden:

Fallin Alicia Keys piano akkoorden

The Beatles – Let It Be

Deze meezinger van The Beatles doet het eigenlijk in elke context wel goed, maar zeker ook als pianostuk. Bijkomend voordeel: als jij hem straks kan spelen, kan jij over een paar maanden iedereen die hem tijdens de Top 2000 meegalt, begeleiden! Ook dit is weer geen heel lastig stuk en vooral eentje die vanuit je gevoel moet komen.

Let It Be piano akkoorden

Coldplay – Clocks

Een van Coldplay’s grootste hits en een van de meest herkenbare en legendarische piano-intro’s in de popmuziek. Deze intro begint met 4x (Eb Bbm Fm) en loopt dan door in de eerste zinnen:

Clocks piano akkoorden

Billy Joel – Piano Man

​Een van mijn favoriete nummers ooit is er toevallig ook eentje die je op de piano kan gaan oefenen. Misschien niet zo gemakkelijk als de andere nummers, maar zeker niet minder leuk daarom. Mocht je ooit nog op reis gaan en aan de andere kant van Het Kanaal een kroeg binnenlopen met een onbemande piano – dan weet je nu wat je te doen staat!

Piano man akkoorden
Piano Man akkoorden 2
Piano Man akkoorden 3

Uiteraard zijn er nog veel makkelijke en leuke nummers dan wij hier in één blogpost kunnen behandelen. Weet jij nog een paar nummers die de rest van de community niet mag missen? Schroom dan niet om ze hieronder in de reacties te plaatsen! Wat vinden jullie verder van deze voorstellen? Zoeken jullie makkelijkere/iets geavanceerdere voorbeelden? Ook dat horen wij graag. Kortom: wil je iets kwijt, dan kan dat altijd! We horen graag van jullie!

Comment Section

22 reacties op “Makkelijke en leuke liedjes om op de piano te oefenen


Door femke de wolf op 15 december 2017

ik wil graag piano beginnen spelen, de piano is er al, maar nu hoe start ik ermee
vind het zalig om bekend liedjes te leren spelen want vroeger als kind in de pianoles was het maar saai door de klassieke muziek
waar kan ik ergens de akkoorden vinden om te leren spelen?


Door Team Muziekschool.nl op 29 december 2017

Hoi Femke, leuk dat je zo enthousiast aan de gang wilt met je piano. Je zou kunnen beginnen met onze 10 gratis proeflessen, daarin maak je een start met het leren van de akkoorden en kun je al snel je eerste liedjes spelen. Veel plezier en succes! Carina


Door urmi op 10 december 2017

Wil ik proberen, maar begrijp de hoofdletters en de kleinletters niet. Graag een korte toelichting. Verder is het een uitdaging.


Door Team Muziekschool.nl op 29 december 2017

Hoi Urmi, bedoel je de rode letters boven de teksten? Dat zijn de akkoorden. Die kan ik niet kort toelichten, maar daar wordt wel een start mee gemaakt in onze gratis proeflessen. Iets voor jou? Groeten, Carina


Door Firmin Heynssens op 1 november 2017

Beste,
Ik was nog van plan om mij in te schrijven voor de pianocursus maar nu ik zie dat in de bovenstaande voorbeeldliedjes de te spelen akkoorden met letters weergegeven worden zal ik toch moeten afhaken. De enkele akkoorden die ik ken, ken ik enkel uitgeschreven in een notenbalk. (Vroeger zo geleerd) Ik ben bijna 68 jaar en ik denk dat het te moeilijk zal worden om op mijn leeftijd de nieuwe/andere akkoordenweergave aan te leren.
Best groeten, Firmin


Door Team Muziekschool.nl op 29 december 2017

Beste Firmin, hartelijk dank voor uw reactie. We werken in het begin inderdaad vanuit akkoorden (letters). Het notenschrift behandelen we pas in de cursus voor gevorderden. Misschien is een andere schrijfwijze moeilijk aan te leren, maar we hebben cursisten van nog veel hogere leeftijd die toch de poging wagen, en regelmatig met succes. Misschien een idee om de gratis proeflessen te proberen? Groeten, Carina


Door Ed Ferwerda op 31 oktober 2017

Ik ben nog niet zover, maar het is alweer een mooie uitdaging. Ik blijf oefenen!!


Door Team Muziekschool.nl op 31 oktober 2017

Dat horen we graag, succes Ed! Groeten, Carina


Door Marijke op 30 oktober 2017

Clown van Emily Sande


Door Team Muziekschool.nl op 31 oktober 2017

Dank voor de tip, Marijke. Qua zang wel flinke uitdaging. Groet, Carina


Door Cora op 29 oktober 2017

Ja, ik weet er nog wel een. Nightswimming van R.E.M.!!!!


Door Jan ter Beek op 29 oktober 2017

Vind ik kei gaaf


Door Roos op 29 oktober 2017

Geweldig om het zo teleren


Door Joop Michels op 29 oktober 2017

Leuke opdracht ga ik doen


Door Team Muziekschool.nl op 31 oktober 2017

Succes Joop! Groet, Carina


Door Tim op 29 oktober 2017

mooi, maar waar is de bladmuziek/noten -schrift. Ik ken helaas een aantal melodien niet, dus heb ik niets aan alleen de accoorden en de tekst.
Mvg Tim


Door Team Muziekschool.nl op 29 december 2017

Hoi Tim, in dit artikel gaat het specifiek om liedjes die je in je hoofd al kent. We hebben geprobeerd hele bekende nummers aan te halen, maar zijn ze voor jou onbekend dan kun je ze inderdaad niet meteen spelen. Gelukkig is daar Youtube/Spotify etc. Misschien dat je ze eerst eens mee kunt spelen? Groeten, Carina


Door yvonne op 29 oktober 2017

ik wil graag een paar Kerstliedjes oefenen voor de komende Kerst.
Ben nog te onzeker om een cursus aan te vragen.
vriendelijke groet, yvonne


Door Team Muziekschool.nl op 29 december 2017

Hoi Yvonne, heb je inmiddels onze uitwerking van Stille Nacht gezien? Of die van Jingle Bells? Kerst is net voorbij, maar we zitten nog in de sfeer. Veel succes! Carina


Door Frans op 29 oktober 2017

hey Steven namens Margriet erg bedankt


Door Riekje op 29 oktober 2017

waar zijn de nootjes en maatstrepen gebleven.


Door Team Muziekschool.nl op 29 december 2017

Hoi Riekje, het gaat in deze blog juist om liedjes die je al kent en waarvan het ritme en de melodielijn al in je hoofd zitten. Met deze simpele akkoorden kun je al gauw iets laten horen dat lekker klinkt (waarbij je de melodie eventueel zingt). Als je een stuk nog niet kent en (ook) de melodie wilt spelen, zijn noten en maatstrepen natuurlijk wèl handig. Maar daar gaat dit artikel niet over. Groeten, Carina

Plaats een reactie


*